Konica Minolta NorgesCup 2017 sommer Lillehammer

Sander 1 og 2 pl NC B

Jonatan 2 og 3 plass NC C

NC Veteran Ole Henning 1 plass begge dager og David 2 plass begge dager

Ny helg med god «fangst» for oss i TTH.
Totalt fikk vi 10 premieplasser denne helgen, og 2 som kvalifiserte seg for B og A klassen.
Vi startet helgen med trening 2 økter fredag.
Senere dro vi på Hockey kamp i Kristin Hall mellom Lillehammer og Vålrenga(Lillehammer vant)
Mens vi var på kamp sto John Kristiansen igjen i leiligheten vi bodde. og laget verdens beste Jegergryte.
Nye regler sier at Elite og A klassen skal hoppe i K-120.  B og C skal hoppe i K-90.
Vind og vær var så bra og jevnt det kan bli i en utendørsidrett, så dette ble et flott arrangement. All kredd til arrangør for rask og smidig renngjennomføring.

Bilder fra trening fredag

Resultater:
NC Elite
15 pl Erik Hannevold Johannessen 1999 Tel Botne SK Team Telemark Hopp 203,9 – 48,9 Lørdag
15 pl Erik Hannevold Johannessen 1999 Tel Botne SK Team Telemark Hopp 166,4 – 91,9 Søndag

NC B
1 pl Sander Henriksen Bjørndalen 1999 Tel Heddal IL Team Telemark Hopp 257,6 – 0,0 Lørdag
6 pl John André Langkaas 1999 Bus Tyristubben, IF Team Telemark Hopp 240,5 – 17,1 Lørdag
2 pl Sander Henriksen Bjørndalen 1999 Tel Heddal IL Team Telemark Hopp 254,5 – 4,0 Søndag
6 pl John André Langkaas 1999 Bus Tyristubben, IF Team Telemark Hopp 240,5 – 18,0 Søndag
Marcus Flemstrøm lå hjemme syk, og kunne ikke delta denne helgen
Kvalifisert til NC A: Sander Bjørndalen, Stian Danielsen, Peder Skjæret Strømhaug

NC C
3 pl Jonatan Hansen Lauvsland 2000 Agd Øvrebø IL Team Telemark Hopp 250,3 – 24,8 Lørdag
12 pl Tobias Haugelien 1999 Bus Ringkollen Skiklubb Team Telemark Hopp 227,8 – 47,3 Lørdag
19 pl Nicolai Langseth Fredriksen 2000 Ake Fossum IF Team Telemark Hopp 198,8 – 76,3 Lørdag
22 pl Tor Håkon Gisholt 2000 Tel Pors IF Alianse – Skigruppe Team Telemark Hopp 189,8 – 85,3 Lørdag
2 pl Jonatan Hansen Lauvsland 2000 Agd Øvrebø IL Team Telemark Hopp 265,1 – 0,5 Søndag
14 pl Tobias Haugelien 1999 Bus Ringkollen Skiklubb Team Telemark Hopp 214,0 – 51,6 Søndag
17 pl Nicolai Langseth Fredriksen 2000 Ake Fossum IF Team Telemark Hopp 203,0 – 62,6 Søndag
17 pl Tor Håkon Gisholt 2000 Tel Pors IF Alianse – Skigruppe Team Telemark Hopp 203,0 – 62,6 Søndag
Tor Håkon med sine første hopp siden Mars. Godt å ha han tilbake
Kvalifisert til NC B: Simen Vikan, Jonatan Hansen Lauvsland, Peder Isaksen Fossum

NC V
1 pl Ole Henning Holt 1967 Tel Skotfoss Turn & Idrettsforening Team Telemark Hopp 233,5 – 0,0 Lørdag
2 pl David Bieniek 1985 Tel Skotfoss Turn & Idrettsforening 218,5 – 15,0 Lørdag
1 pl Ole Henning Holt 1967 Tel Skotfoss Turn & Idrettsforening Team Telemark Hopp 229,8 – 0,0 Søndag
2 pl David Bieniek 1985 Tel Skotfoss Turn & Idrettsforening 208,7 – 21,1 Søndag

Neste stopp er Konica Minolta NorgesCup 2017 sommer Trondheim, Granåsen 7-8 okt

Comments are closed